.:: Tek Kiriş Köprülü Vinç ::.
 

Tek kiriş Vinç Nedir? Tek kiriş gezer köprülü vinçler, çift kirişli gezer köprülü vinçlere göre konstrüksiyon ağırlığı %35’e kadar daha hafif olacağı için, vincin tekerleklerine gelen ölü ağırlık çok daha azdır.

 

Bununla beraber binanıza gelen yüklerde daha azdır. Konstrüksyonel olarak daha hafif olduğundan dolayı, maliyeti %25’e kadar daha uygundur.


Yatay genişliği daha az olduğundan dolayı, vincinizin bina sonlarına yanaşmaları çok daha iyidir. Bu sayede, daha fazla binadaki alan kullanılabilir. İmalatı daha çabuk yapılacağı için kısa sürede teslim edilebilmektedir.

 

İş güvenliği normlarına tam uyumludur.Yukarıda belirtilen avantajlar, vinç açıklığı 27000 mm ‘ye ve kapasitesi 20000 kg’a kadar olması durumunda mevcuttur. Bu kapasite veya span daha fazla olması durumunda bu avantajlar üstsel şekilde hızla kaybolmaya başlar.

 

Tek kirişli vinçlerde aynı şekilde çok ağır çalışma sınıflarına uygun olabilmektedir. Tek kirişli gezer köprülü vinçler, köprünün altına asılı elektrikli halatlı vinci, çift kirişli vinçlerden konstrüksyonel olarak çok daha güvenlidir.

 

Tek kirişli halatlı vinçleri, aşağı düşürmek aşırı yük ve yanlış kullanımda dahi mümkün değildir.