.:: Kedi Vinç ::.
 

Kedi Vinç Nedir? Tavan veya duvara montaj edilerek kullanılan vinçlerdir.

 

Arabalı tip kedi vinçleri genellikle demir çelik, haddeleme, inşaat ve çelik konstrüksiyon ile ilgili sektörlerde kullanılırlar. Kullanım amacı ise;  depolama, taşıma, yükleme ve buna benzer işlerdir. Arabalı vinçler kapalı ve açık alanlarda kullanılabilme imkanına sahiptir. 

 

1 tondan 150 tona kadar kaldırma kapasitesine sahip değişik tipleri mevcuttur. Raylar üzerinde ileri, geri hareket etme özelliğine sahip olmalarından dolayı hassas bir şekilde çalışabilmektedirler. 

 

Arabalı vinçler çift kirişlerin üzerlerine döşenen raylar üzerinde hareket ederler. Kullanıcının isteğine bağlı olarak arabalı vinçler aşağı, yukarı ve sağa, sola hareket etme imkanına sahiptir. 


Bu vinçlerin yürüyüş yollarının elektrik tesisatı dört değişik tarzda yapılabilmektedir. Bunlar ; Kablo arabalı besleme sistemi , kablo tamburu besleme sistemi, kapalı bara ve açık bara besleme sistemleridir. 

 

Arabalı (Kedi) Vinçler, çift kiriş gezer köprülü vinç veya portal vinçlerde köprü ekseni boyunca hareket etme kabiliyetine sahip vinç çeşididir. Kaldırma grubunu köprü ekseni boyunca hareket ettirir.

 

2000 kg’ dan 50.000 kg’ a kadar standart üretimi bulunan vinçler, 3 eksende hareket kabiliyetine sahip olup, çift kademeli hız seçeneği ile hassas hız çözümleri sunmaktadır.